XII. TERMIK Tábor 2022
A nyárból 10 napot töltsön harmóniában a természettel, a csodás Mecsekben;
Célunk egy olyan tábor megvalósítása, ahol a 4-8. osztályos táborozó gyermekek és az önkéntes szervezők együttesen, a nagyvárosi környezettől távol ismerhetik meg a táborhely környékének élővilágát, a helyi népszokásokat és mesterségeket, megtanulják nem kártékony módon hasznosítani a természeti adottságokat és erőforrásokat, elsajátítják a tájékozódási ismereteket, mindeközben pedig egy jól működő, összetartó, szociális közösséget alakítanak ki.
Mire számíts a táborban?
A tizenkettedik TERMIK Tábort 2022. június 27. és július 6. között rendezzük meg a Nyugat-Mecsekben, Hetvehelytől nem messze. A tíz napos tábor során a helyi természeti és kulturális értékek megismerése mellett számtalan szabadidős programmal és játékkal is készülünk.
A táborban a 10-14 éves (felső tagozatos) résztvevők kisebb csoportokba, úgynevezett „családokba” lesznek beosztva, a családtagok egy családfővel (papival vagy mamival) kiegészülve együtt vesznek részt a tábor szinte minden programján. Délelőttönként végigjárják a 7 napos szakmai forgószínpadot, így a tábor végére átfogó képet kapnak az őket körülvevő természeti, épített és kulturális környezetről.
Délutánonként össztábori játékok, közösségépítő feladatok, vagy szabadon választható vendégelőadások és foglalkozások várnak a táborozókra, amik segítségével még jobban elmerülhetnek egy-egy témában. Hogy csak pár programot említsünk: lesz számháború, kreativitást fejlesztő kézműves foglalkozások, és tájfutás, ahol a táborozók próbára tehetik tájékozódási képességüket. A tábor napjait közös, tábortűz körüli beszélgetéssel, énekléssel, és az aznapi élmények felelevenítésével zárjuk.
Táborunk nomád jellegű, ami azt jelenti, hogy egy civilizációtól mentes réten, sátorban alszunk, magunknak főzünk a szervezők és segítők által előre megépített bronzkori tűzhelyekben, „pottyantós” wc-ink lesznek, és egy fürdősátrunk, ahol a nap melegítette vízzel, lavórok segítségével – vagy a patakban – mosakodhatunk.
Mivel elképzelhető, hogy a résztvevő gyermekeknek ez az első hosszabb távolmaradása a civilizált világtól, kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy pozitív élmény legyen számukra a tábor. Ezt szolgálja a családfői rendszer, a szervezőcsapat nagy létszáma (minden 2 gyermekre jut egy szervező vagy segítő), valamint a táborra jellemző családias és támogató légkör. A programokat vezető fiatal, lelkes szakembereink az élményszerzésre és az érdeklődés felkeltésére fókuszálnak: a lexikális tudásátadás helyett cél, hogy minél több kötődést teremtsünk a gyermekek és a tábor során megismert környezet egésze és egyes elemei között.
2008 óta több mint 700 ember vett részt valamilyen szerepkörben a táborban, ami úgy gondoljuk, szép eredmény. Ez azt jelenti, hogy bizonyára hol több, hol kevesebb sikerrel ugyan, de ennyi emberhez bizonyosan eljutott a tábor „mondanivalója”: a természet értékeit (el)ismerő, azzal együtt élni tudó ember gondolata.
Ilyen élményekkel tértek haza korábbi táborozóink:
Kik vagyunk?
Lelkes fiatalok és fiatalos felnőttek, akik a szabadidejüket szívesen töltik természetjárással, környezeti és társadalmi ügyek tanulmányozásával vagy éppen megoldásával, és tudásunkat szívesen használjuk a következő generációk nevelésére, fejlődésük elősegítésére. Éppen ezért hoztuk létre 2008-ban a Magonc Alapítványt, ami idén tizenharmadik éve foglalkozik környezeti neveléssel. Az elmúlt több mint egy évtizedben kisebb-nagyobb táborokban ismertettük meg gyerekekkel hazánk jellegzetes tájait. Bár 2017 és 2019 között alacsonyabb létszámú és részben más jellegű táborokat szerveztünk, de 2020. után a 2021-es évben ismét egy valódi, hamisítatlan TERMIK Táborba várjuk az érdeklődők jelentkezését :).
A TERMIK alapötlete a Pangea Egyesület Süni táborának tematikájára épül. A két tábor jellegében és céljaiban hasonlít, azonban szándékunk szerint nálunk nagyobb hangsúlyt kap a tudatos közösségépítés és feladatmegosztás, a szervezők-segítők-táborozók együttműködése, valamint a szakmai, szociális és kreatív-művészeti területek összhangja.
Az előkészítés és lebonyolítás folyamán közreműködő személyek önkéntes formában segítik céljaink elérését, munkájukért semmilyen anyagi juttatásban nem részesülnek. A mindenkori „részvételi díjat” ennek megfelelően állapítjuk meg; tehát ez valójában nem más, mint hozzájárulás a gyermekek utazásához, étkezéséhez és a közös tábori felszereléshez.
Hogyan tovább?
Ha pedig meggyőztünk, akkor jelentkezzetek most:
Módosítva: 2022-05-11 16:08:18
Kapcsolat
[email protected]